Javid Afsari Rad with Norwegian Symphony concert tickets have been sold out

کلیه ورودیهای کنسرت ماه آینده افسری راد و ارکستر سمفونیک اسلو پیش فروش شده است

ارکستر سمفونیک اسلو: تجربه همکاری با این آهنگساز ایرانی بسیار ارزنده است

اسلو – 16 آبانماه 1390

سالن اپرای اسلو اعلام کرد که کلیه ورودیهای کنسرت ارکستر سمفونیک رادیو و تلویزیون این کشور به همراه جاوید افسری راد آهنگساز ایرانی به پایان رسیده است.

این کنسرت قرار است 25 نوامبر(4 آذرماه) آینده در سالن اپرای پایتخت نروژ بر اساس ساخته های افسری راد و به خوانندگی سالار عقیلی برگزار شود.

به گفته یان فردریک هیداهل از مسوولان اپرای اسلو کلیه ورودیهای این برنامه از هفته گذشته از راه اینترنت یا به طور مستقیم پیش فروش شده است.

بهنام و رضا سامانی با سازهای کوبه یی و جمال محمدی با سازهای بادی ایرانی و کمانچه از جمله نوازندگان برجسته یی هستند که سنتور افسری راد و این ارکستر 60 نفره را همراهی خواهند کرد.

افسری راد چهار سال پیش نیز مجموعه یی را با این ارکستر در اسلو روی صحنه برد و به همین خاطر جایزه « آهنگساز سال نروژ» را در سال 2007 کسب کرد.

ارکستر رادیو و تلویزیون نروژ در بیانیه یی تجربه همکاری با این هنرمند ایرانی را بسیار ارزنده توصیف کرده  و افزوده که این امر تاثیری مهم  در نوگرایی کارهای ارکستر داشته است.

 این بیانیه با ستایش از شیوه آهنگسازی افسری راد می افزاید که بهره گیری مناسب از سازهای ملودیک و کوبه یی و صدای خواننده ایرانی در مجوعه یی سمفونیک آفرینش قطعاتی استادانه را به همراه آورده است.

براساس این بیانیه برنامه پیش بینی شده برای این کنسرت قطعه هایی آرام و مراقبه یی تا  بسیار متحرک و پر هیجان را در برمی گیرد و بخشی از آن  بر اساس اشعار مولانا ساخته شده که خوانندگی آنها را سالار عقیلی برعهده دارد.

به گفته افسری راد  جذابیت صدا و توانایی های عقیلی سبب خواهد شد تا قطعات با کلام این مجموعه سمفونیک از ویژگی های خوبی برخوردار باشد.

وی  تصریح می کند که در مجموعه تازه خود با تکیه بر نوازندگان توانا، به سازهای ایرانی همانند تنبک، دف ، سرنا ، کوزه ، کمانچه و نی نقش ویژه یی داده است.

از ویژگیهای سالن مدرن اپرای اسلو، محل اجرای این برنامه، برخورداری از کیفیت آکوستیک بالاست و از این رو افسری راد تصمیم دارد تا در اجراهای آتی خود از این ویژگی بیشترین بهره را ببرد و کمتر از میکروفون و دستگاههای تقویت صدا استفاده کند.

Compartir Esta Publicación
Dejar un comentario

Viajes culturales

‫‪Nuevos‬‬ ‫‪productos‬‬ ‫‪de‬‬ ‫‪la‬‬ ‫‪tienda‬‬