کیارستمی از اسپانیا به فرهادی تبریک گفت

عباس کیارستمی، فیلمساز ایرانی که برای برگزاری کارگاه ده روزه فیلمسازی در اسپانیا بسر می برد، موفقیت فیلم “جدایی نادر از سیمین” در اسکار را به آقای فرهادی تبریک گفت

این کارگاه که آقای کیارستمی برای برگزار کردنش به اسپانیا رفته، از سه شنبه، ۹ اسفند ماه (۲۸ فوریه) همزمان با جشنواره فیلم “ابن عربی” در شهر مورسیای اسپانیا آغاز شد.

مارتا لوپز (Marta Lopez )مدیر این جشنواره گفت که فیلمسازان بسیاری از کشورهای مختلف خواستار شرکت در این کارگاه بودند اما تنها ۳۵ نفر از آنان پذیرفته شدند.

خانم لوپز افزود: “کیارستمی یکی از اساتید بزرگ سینمای معاصر جهان است و حضور او در مورسیا افتخاری برای این جشنواره نوپا است.”

جشنواره “ابن عربی” از سه سال پیش با مبنای “سفر و خلاقیت” به راه افتاد و تاکنون میزبان چهره های سرشناسی چون ویتوریو استورارو و مجید مجیدی بوده است.

محمودرضا ثانی فیلمساز ایرانی و رئیس جشنواره ابن عربی در این باره گفت که برگزاری کارگاهی ۱۰ روزه زیر نظر آقای کیارستمی، جشنواره را وارد مرحله ای تازه کرده است.

او افزود که شرکت کنندگان در این دوره آموزشی، فیلمسازان جوانی هستند که طرح های خود را زیر نظر آقای کیارستمی خواهند ساخت.

به گفته آقای ثانی از جمله ویژگیهای این دوره، تمام وقت بودن آن است و شرکت کنندگان در این مدت می آموزند که چگونه به ساده ترین روش از محیط و اطراف خود فیلم بسازند.

وی در ادامه گفت: “فیلمهایی که در این ۱۰ روز ساخته می شوند در پایان کارگاه، مورد نقد و بررسی شرکت کنندگان قرار می گیرند و در نهایت از فیلم برگزیده تقدیر می شود.”

کیارستمی: موفقیت جدایی نادر از سیمین شادی آور است
عباس کیارستمی که برای حضور در جشنواره “ابن عربی” در مورسیا حضور یافته از موفقیت فیلم “جدایی نادر از سیمین” در اسکار به عنوان رویدادی فرخنده نام برد و دریافت این جایزه را به اصغر فرهادی تبریک گفت.

“جدائی نادر از سیمین” اولین فیلم ایرانی بود که توانست جایزه بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان اسکار را از آن خود کند.

آقای کیارستمی به خبرنگاران گفت که توفیق این فیلم مردم ایران را خوشحال کرده و از این بابت نیز باید از آقای فرهادی تشکر کرد.

وی در گفتگو با خبرنگاران گفت: “عناوین مهم خبری مربوط به ایران در رسانه های جهان همیشه همراه با مسائل منفی سیاسی بوده است اما کسب اسکار توسط فیلم جدایی نادر از سیمین سبب شد تا در مهمترین عناوین خبری یک موضوع فرهنگی و هنری مربوط به ایران پخش شود و این حق مردم است که اینگونه مطرح شوند.”

آقای کیارستمی درباره کارهای تازه خود اعلام کرد که فیلمبرداری اثر تازه اش در ژاپن به پایان رسیده و مشغول صدا گذاری آن است.

او تصریح کرد که ساخت این فیلم با سختی و دشواریهای بسیاری همراه بوده و در لحظاتی وی را به “ستوه آورده است”.

آقای کیارستمی تاکید کرد که همچنان قصد ندارد در ایران فیلم بسازد و گفت: “در شرایطی نیستم که به خاطر کار هنری خویش سختی ها و مشکلات غیرضروری را تحمل کنم.”

Compartir Esta Publicación
Dejar un comentario

Viajes culturales

‫‪Nuevos‬‬ ‫‪productos‬‬ ‫‪de‬‬ ‫‪la‬‬ ‫‪tienda‬‬